Kto to wymyślił

monika-skorykow_03

„Była sobie Czarownica Złośnica… Dość nieznośna dla swojego otoczenia. „Krzyczała, płakała, przyjaciół nie miała”. Pewnego dnia Słoneczko, mając dość jej złości, wysłało jej jasny promyczek miłości. „Czary-mary prysły” i Czarodziejka Śmiejka odzyskała swoją zmienioną w czarownicę postać.

 

Coś Wam ta historia przypomina? Czarodziejka potrzebowała pomocników, żeby, mimo przytrafiających się w życiu problemów i złości,  ludzie mali i duzi, mogli cieszyć się pięknem życia. Miłość, przyjaźń, twórcze pomaganie sobie są jak promienie słońca z bajki, które odczarowują NA DOBRE. Tak powstały Poduszaki – bohaterowie naszych Bajkolorowanek. Chcą pomagać dzieciom i dorosłym przeżywanie wspólnych chwil na twórczej i edukującej zabawie. Dzielą się z Wami swoimi przygodami i przeżyciami, poznają nowych przyjaciół i mówią razem „Lepiej przytulaj” zamiast się złościć lub smucić. Kiedy jest nam dobrze ze sobą i z innymi ludźmi, łatwiej się uczymy i rozwijamy, łatwiej porozumiewamy.”

 

 

Nazywam się Monika Skorykow. Jestem Mamą i bardzo lubię pisać różne historie, również te „niestworzone” 🙂 Studiowałam polonistykę i filologię dla mediów. Odkąd pamiętam, w życiu i w pracy realizowałam kreatywne pomysły i zajmowałam się w różny sposób komunikacją. Zostałam nawet trenerem Komunikacji Transformującej i Treningu Zastępowania Agresji, by pomagać w rozwiązywaniu konfliktów i porozumiewaniu się, dającym satysfakcję i poszanowanie godności. I robię to wraz z grupą współpracujących przyjaciół.

 

 

Około dwa i pół roku temu, jako copywriter, miałam napisać rymowaną reklamę do strojów na Halloween – spojrzałam na strój czarownicy, sięgnęłam do doświadczeń, wrzuciłam to, co zobaczyłam do wyobraźni i… powstał tekst bajki. A ponieważ w sercu mam głęboką wiarę, że każdy może z pomocą odwagi i miłości zmieniać siebie i świat, nie mogło w tym tekście zabraknąć magicznej przemiany naszej Czarownicy Złośnicy w Czarodziejkę Śmiejkę 🙂 która w dodatku pomaga innym, bo jest to naturalne. Tak, jak ciekawość świata i radość tworzenia. Wystarczy spojrzeć na dzieci i tych dorosłych, którzy zachowali swoje wewnętrzne dziecko.
Teksty bajek przemówiły plastycznie do Marty Jasińskiej, która je zilustrowała i według mojego pomysłu zaprojektowała maskotki-poduszki i powstały Poduszaki 🙂

 

 

Wiecie, jak bywa w bajkach i w życiu, które pisze czasem nie mniej zaskakujące scenariusze? Potrzeba po drodze trochę trudności do pokonania i spotkania, które powoduje zwrot akcji…
Zwrot ten nastąpił, kiedy przecięły się drogi zawodowe – Moniki Skorykow i pewnego biznesmena (o nim opowiemy Wam później), który potrafi wprowadzać swoje odważne i kreatywne wizje w życie.
Jak zaczynają rozmawiać ze sobą ludzie o ogromnej pasji życia i potrzebie realizacji marzeń to… dochodzą do wniosku, że można je zrealizować wspólnie z jeszcze większą mocą 🙂

 

 

I tak się właśnie dzieje.

 

 

Mamy świadomość, że świat dzisiaj stawia coraz to nowe wyzwania i jednocześnie daje ogromne możliwości ludziom, którzy rozwijają swoją wyobraźnię, cały czas się uczą i potrafią współpracować z innymi.
Oddajemy w Wasze ręce Bajkolorowanki w MEGA FORMACIE. Łączymy w nich wiedzę specjalistów na temat rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym oraz przesłanie „Lepiej przytulaj”, by spędzać więcej czasu na wspólnych twórczych i edukacyjnych aktywnościach.
Wierszowana forma bajki ułatwia podążanie za akcją fabuły i zapamiętywanie tekstu słuchanego  lub czytanego. Radosne ilustracje, dostosowane do kompetencji poznawczych dziecka w tym wieku rozwijają wyobraźnię i dają możliwość kolorowania oraz ćwiczenia umiejętności sensorycznych.
Przygody Poduszaków – baśniowych milusińskich zwierzątek Misia Tulisia, Owieczki Bułeczki, Gęgąski, Nietoperzyka Jerzyka, a wkrótce również następnych zostały skonstruowane tak, by budziły zainteresowanie i uczyły wartości,  wzmacniając wszechstronnie rozwój indywidualny i umiejętności społeczne dzieci – zgodnie z wiedzą pedagogiczną, psychologią rozwojową oraz potwierdzonymi przez badania rezultatami treningów komunikacji i zastępowania agresji.
Edukacja przez zabawę to najprzyjemniejszy i najbardziej efektywny rodzaj nauki. Naszą misją jest tworzenie produktów dla dzieci, które naturalnie inspirują do kreatywnego uczenia się.
Albert Einstein twierdził, że „wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona, a wyobraźnia granic nie ma” – My też tak uważamy.

 

 

Przyłączasz się?

 

 

Podaruj radość tworzenia

cofnij